Den s významnou osobností – J. A. Komenský a V. Klimtová

Tak a je to. Dvě středy, dva projekty na téma setkání s významnou osobností. Vše to začalo 4.5., kdy se žáci 2. stupně prošli labyrintem J.A. Komenského a užili si školu hrou. Během svého dne si vyzkoušeli počítání s kostkami, češtinu s komiksem, angličtinu s hádankami, zeměpis s mapou, přírodopis s “pitvou”, dějepis s křížovkou, výtvarnou výchovu se speciální omalovánkou a mnoho dalšího. Za každý splněný úkol dostali nápovědu, ze kterých museli na závěr vymyslet heslo dne. O týden později, ve středu 11.5., se žáci 1. stupně vydali do pohádkové země V. Klimtové za skřítky. Četli si o nich, vyráběli je z mechu, šišek a větviček, ti mladší vybarvovali a pojmenovávali, ti starší je vymýšleli a psali o nich. A protože bylo krásně, všichni také absolvovali sportovní skřítkovské disciplíny – hledání kapek rosy v trávě, přechod potoka po kamenech, skřítkovské piškvorky a další. A jaké že máme skřítky? No přece vodní, luční, lesní a domácí. Byly to dva skvělé dny, které jsme si náramně užili a už se těšíme na další super projekty.