Nebezpečí zábavní pyrotechniky

Dnes měli žáci 3. – 9.třídy přednášky na téma “Nebezpečí zábavní pyrotechniky”, které pro nás zajistila p.Spilková (SRPZŠ). Blíží se konec roku, a s ním spojené silvestrovské radovánky. Málokdo z nás si nechá ujít tu kouzelnou noční oblohu, která se úderem půlnoci promění v paletu těch nejneuvěřitelnějších barev. Bohužel v tomto období se setkáváme s řadou úrazů, které jsou způsobeny neodbornou manipulací dospělých či rozdováděných dětí.
Především rodiče by měli na Silvestra dohlédnout na své děti, kterým pyrotechnika do rukou nepatří! Právě děti a mládež se při neodborné manipulaci s rachejtlemi, bouchacími kuličkami a podobnými pyrotechnickými výrobky vystavují velkému riziku úrazu.
Poraněné ruce, potrhané prsty a dlaně, popáleniny, úrazy očí a obličeje – to jsou nejčastější úrazy. A není jich málo. Nejenom v předvánoční době je důležité si o možném nebezpečí povídat, umět ho vyhodnocovat a předcházet mu.
Děkujeme výcvikovému a vzdělávacímu centru Tilius!