Projekt “Zítra celá země”

Deváťáci se zúčastnili  zážitkového workshopu na principu jednoduchého hraní rolí, který jim nabídl pohled na události listopadu 1989 očima studentů, kteří na své škole vyhlásí stávku coby vlastní příspěvek k prožívaným událostem. Každý z nich má jiné rodinné zázemí – někteří pocházejí z disidentského prostředí, jiní vnímají komunistický režim optikou státní propagandy a zbytek teprve teď zjišťuje, že když se o některých věcech doma nemluvilo, neznamená to, že na ně jejich rodiče neměli vlastní – odlišný názor.

Ve hře v roli si účastníci uvědomili, jaké momenty k propuknutí demonstrací a společenským změnám vedly a jaké důvody a motivace k nim lidé měli. Součástí workshopu jbyla i diskuze o společenské a politické angažovanosti v každodenním světě.