Turnaj Flag Fotbal Spartak Příbram

Dne 18.5.2022 ZŠ Nečín jela smířit své sily v turnaji Flag Fotbalu. Jedním z hlavních propagátorů tohoto sportu je Bohuslav Rom, prezident klubu Příbram Bobcats. Dlouhodobě navštěvuje školní zařízení a dělá osvětu sportu, který mohou hrát kluci i holky bez ohledu na věk. Díky spolupráci s naší školou žáci poznali nový sport a měli možnost čestné reprezentovat naši školu na krajské soutěží. Jako jediná škola jsme měli dva týmy složené ze žáků 6. až 9. třídy a jako jediná škola jsme měli v obou týmech dívky. Po napínavých zápasech, kde žáci měli možnost srovnat své sily se školami s Dobříše a Příbramí, umístili jsme se na 4. a 5 místě a jen málo chybělo na pohár, medaile a 3. místo. Všichni jsme si ten den a soupeření náramně užili, pro žáky to byla důležitá lekce týmové práce, disciplíny a uvědomění si, kolik práce v hodinách tělocviku nás ještě čeká. Všechny zajímavé fotografie najdete na rajčeti v kódech příslušných tříd https://zsmsnecin2122.rajce.idnes.cz/.