Telefon do ŠJ:  326 531 678

e-mail na odhlašování obědů:  jidelna@zsnecin.cz

Ceny stravného od 1. 1. 2020

MŠ
Svačina, přesnídávka 3-7 let 11,- Kč
Oběd 3-6 let 26,- Kč
Oběd 7 let 30,- Kč
                                                   ZŠ
Oběd 7-10 let 30,- Kč
Oběd 11-14 let 32,- Kč
Oběd 15 a více let 34,- Kč
Oběd Zaměstnanci 34,- Kč

Pravidelné měsíční platby posílejte na č. účtu 181352135/0300

Ceny stravného pro dané skupiny:

6 – 10 let        600,- Kč             1.- 4. třída

11 – 15 let       640,- Kč             5.- 9. třída

15 – 16 let       680,- Kč            9. třída

3 – 6 let  dopolední strava           740,- Kč

3 – 6 let  celodenní strava            960,- Kč

6 – 7 let  dopolední strava           820,- Kč

6 – 7 let  celodenní strava           1040,- Kč

Pro upřesnění: daného věku musí dítě dosáhnout vždy k 31. 8. tzn. pokud do první třídy nastupuje dítě již jako sedmileté, automaticky se ve čtvrté třídě řadí do skupiny 11 – 15 let a to samé v deváté třídě, zařadí se do skupiny 15 – 16 let, to vše vždy od září.

Nezapomínejte používat var. symbol obdržený ve školní jídelně.

Každý rodič si musí stravné přihlašovat a odhlašovat sám, základní škola, školní družina ani mateřská škola toto nezajišťují.

Bezstravenkový systém výdeje jídel

Každý strávník si musí vyzvednout čip, který bude předán proti vratné záloze 120,- Kč. Čipy si vyzvedněte v kanceláři vedoucí školní jídelny. Čip bude mít každý strávník stejný po celou dobu docházky do naší školní jídelny. Při ztrátě nebo poškození si bude muset strávník koupit čip nový. Pokud si někdo v den výdeje oběda čip zapomene, bude muset počkat, až budou vydána jídla ostatním strávníkům v turnusu, a pak dostane od vedoucí školní jídelny náhradní doklad o přihlášeném a zaplaceném obědě.

Každý, kdo bude chtít spravovat účet svého dítěte sám (včetně odhlašování a přihlašování stravného), bude potřebovat přihlašovací údaje (viz dále Bezhotovostní platba za stravné).

Při ukončení docházky do školní jídelny se strávníkům vrací záloha proti nepoškozenému čipu zpět.

Bezhotovostní platba za stravné

Každý, kdo bude chtít spravovat účet svého dítěte sám (včetně odhlašování a přihlašování stravného) a platit přes interbanking, bude potřebovat přihlašovací údaje, které získáte u vedoucí školní jídelny:

Zařízení: 6966

Už. jméno: příjmení.jméno, dohromady bez diakritiky a malými písmeny

Heslo: číslo strávníka – dodá vedoucí školní jídelny

E-mail: každý svůj, je potřebný pro zasílání potvrzovacích sms

Zprávy si každý zadá podle vzoru a potřeby.

Číslo účtu školní jídelny: 181352135/0300

Pro platby přes internet plátce nesmí zapomenout vyplnit variabilní symbol, který dostane od vedoucí školní jídelny, jinak nebude možné platbu přiřadit a účet strávníka nebude mít kredit pro přihlašování stravného. Stravné přes internet se bude platit nejdéle ke každému 26. dni v měsíci na měsíc následující, aby platba došla včas a bylo ji možno spárovat s daným strávníkem. Po připsání platby na konto strávníka může rodič přihlásit stravné v portálu www.strava.cz. Předem upozorňujeme, že platba musí být vždy na celý měsíc, aby pokryla přihlašované dny dle stravovacích zvyklostí daného strávníka. Přihlašování bude možné do 14:00 hodin předešlého dne na den následující a odhlašování v den výdeje do 7:00 hod. Pro obsluhu svého účtu si pečlivě prostudujte návod, který je k dispozici u každého účtu pro přihlášení. Pro každého, kdo si zvolí bezhotovostní platbu, bude umožněna i platba v hotovosti v kanceláři školní jídelny, ale pro strávníky, kteří si zvolí platbu v hotovosti, bude pouze tato možnost placení. Ti z vás, kdo si zvolí bezhotovostní platbu, si budou stravné přihlašovat sami na portálu www.strava.cz.

Odhlašování bude možné několika způsoby:

1) Telefon: 326531678

2) E-mail: jidelna@zsnecin.cz

Ten, kdo bude využívat portál strava na přihlašování, může stejně tak i odhlašovat.

Provozní řád ŠJ

Provozní řád stravovací místnosti ŠJ

Vnitřní řád školní jídelny

Závodní stravování

Sanitační řád

Řád HACCP

Přihláška ke stravování

Důvody pro stravování dítěte v naší školní jídelně

• Vaříme výhradně z čerstvých a kvalitních potravin
  • Dbáme na pestrou skladbu jídelníčku
  • Nabízíme denně zdravou přílohu (zeleninový salát, ovoce, cereální tyčinka, jogurt, puding, moučník, apod. Každodenní součástí oběda jsou i různé druhy nápojů)
  • Poskytujeme vašim dětem zdravé a optimálně vyvážené stravování (při sestavování jídelního lístku přísně hlídáme doporučenou spotřebu tuků, cukrů, mléka, mléčných výrobků, masa, ryb, zeleniny a ovoce)
  • Vaříme moderně a udržujeme si hygienický standart (jídla připravujeme z větší časti v konvektomatu, který umožnuje vaření v páře, smažení na minimálním množství tuku a to vše šetrně tak, aby se v potravinách uchovalo co nejvíce vitamínů a minerálů)

Tvorba jídelního lístku

Při tvorbě jídelníčku jsme vázáni: spotřební košem, doporučenou pestrostí stravy a finančním limitem.

Spotřební koš vychází z dosud platných doporučených výživových dávek, je uveden ve vyhlášce č. 107/2005 Sb., o školním stravování, MŠMT ČR, je závazný a podléhá každoroční kontrole České hygieny a České školní inspekce.

Sledované potraviny ve spotřebním koši:

• Maso
  • Ryby
  • Mléko
  • Mléčné výrobky
  • Tuky
  • Cukry
  • Zelenina
  • Ovoce
  • Brambory
  • Luštěniny

Potravinové alergeny

14 potravinových alergenů, které podléhají legislativnímu označování dle směrnice 1169/11 EU článek 21 a Vyhl. 113/2005 Sb., § 8 odstavce 10. najdete pod tlačítkem níže.

Alergeny zde