GDPR

Základní škola a Mateřská škola Nečín, dále jen „škola“ jako správce osobních údajů zpracovává osobní údaje, které jsou nezbytné pro vedení školy. Na školu je možné se k uplatnění práv v oblasti osobních údajů obracet prostřednictvím datové schránky, ID wagmfmxemailem na adrese zs.necin@seznam.cz  nebo poštou na adrese Základní škola a Mateřská škola Nečín, 70, 262 13 Nečín.  Výše uvedenými způsoby je možné se v relevantních případech na školu obracet za účelem uplatnění práva na přístup k osobním údajům, jejich opravu nebo výmaz, popřípadě omezení zpracování, vznést námitku proti zpracování, jakož i při uplatnění práva na přenositelnost údajů a dalších práv podle obecného nařízení o ochraně osobních údajů. Výše uvedenými způsoby se mohou subjekty údajů na školu obracet v případě údajů zpracovávaných na základě souhlasu rovněž za účelem odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Jmenovaným pověřencem pro školu je Bc. Iva Petřinová, tel. č. 608 191 361, email: poverenec.gdpr@seznam.cz

Informace o zpracování osobních údajů a kamerovém systému

Účel: prevence před vandalismem a ochrana obecního majetku; ochrana zdraví, života a majetku žáků a zaměstnanců školy

Právní titul: oprávněný zájem školy

Režim kamerového systému: kamerové záznamy barevné zachycující pohyb osob

Umístění kamer: kamery snímají vchody do ZŠ a MŠ, venkovní učebnu, schodiště a šatny uvnitř školní budovy. Monitorované prostory jsou viditelně označeny.

Příjemce: Škola, obec + v odůvodněných případech jiné zainteresované subjekty pro naplnění účelu zpracování (servis kamerového systému, orgány činné v trestním řízení, správní přestupkové orgány, pojišťovny, soudy, znalci)

Doba uchování záznamu: 31 dní, poté je záznam přemazáván

Technická a organizační opatření: K záznamům, které jsou standardně zabezpečeny proti úniku, má přístup ředitelka školy, účetní, referentka obce a správce kamerového systému ze společnosti OBOMONT. K záznamům monitorujícím vchod mateřské školy mají přístup její zaměstnanci.

Předávání záznamů dalším neoprávněným osobám ani do třetích zemí neprobíhá.